Зробити фонетичний розбір слів:Завязь, джміль, життя. 2.Пояснити правопис слів: Село, витирати, свято, різьбяр,возз’єднання, мавпячий,манна,Сирія, директор, буря. 3.Зробити морфемний розбір і за будовою. Учительська, подорожній, вихід, лісосмуга. 4.Морфологічний розбір слова діяти. |
Уроки № 41-42
Зв’язне мовлення Письмовий докладний переказ тексту розповідного
характеру Мета: на основі здобутих
текстологічних знань формувати такі текстотворчі вміння, як визначення теми й
головної думки тексту, з’ясування стилю й покладеного в основу тексту
типу мовлення, колективне складання плану тексту, самостійний добір адекватних
змісту виражальних засобів мови, реалізація задуму (відтворення вихідного тексту-зразка);
уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне й образне
мислення, пам’ять, смак до влучного слова. Обладнання: текст для переказу.
Хід уроку
І. Повідомлення мети і завдань уроку. ІІ. Підготовка до роботи над переказом. *
Читання тесту вчителем. *З’ясування
значення вжитих у тексті переказу слів,
які перебувають у пасивному словнику учнів.
*Визначення
теми й головної думки тексту. З’ясування стилю тексту та
покладеного в його основу типу мовлення.
*Колективне
складання плану тексту.
*Повторне
читання вчителем тексту.
ІV. Письмова робота п’ятикласників на чернетках.
Індивідуальне вдосконалення чорнових варіантів переказу.
Переписування відредагованого тексту до зошитів. |
Урок 47Зв’язне
мовленняКонтрольне читання мовчки. Створення діалогів Мета: з’ясувати рівень сформованості комунікативних
умінь, зокрема вміння читати мовчки; формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до
запропонованої мовленнєвої ситуації й мети спілкування, сприяти підвищенню
рівня вправності діалогічного мовлення
щодо його доцільності, логічності,
лаконічності, виразності; формувати вміння правильно інтонувати репліки
діалогу; вміння додержувати правил спілкування, дотримувати норм літературної
мови, доречно вживати формули мовленнєвого етикету; уточнювати й збагачувати
словниковий запас, розвивати культуру усного мовлення, увагу, пам’ять.Тип уроку: комбінований урок (перевірка й облік
якості засвоєних знань, умінь, навичок; розвиток зв’язного мовлення). Обладнання:текст для читання мовчки.
Хід уроку І. Повідомлення мети і завдань уроку.
ІІ. Проведення читання мовчки.
ІІІ. Відповіді вчителя на запитання учнів (після
того, як тестові завдання виконано).
ІV. Підготовка до складання
діалогів. * Бесіда. ·&nb ... Читати далі » |
Конспект уроку Мета: допомогти учням збагнути красу
ліричних віршів про кохання, розвивати образне мислення, здатність
співпереживання почуття, навчати поваги до почуттів іншої людини, вміння не
образити їх. ... Читати далі » |
Урок № 45
Тема: Діалог. Тире при діалозі. Мета: поглибити поняття про діалог, з’ясувати відмінність діалогу від прямої мови, формувати вміння правильно інтонувати репліки діалогу, а також висловлювання, що вміщують діалоги; формувати навички вживання розділових знаків при діалозі; виховувати смак до влучного, доречного й дотепного слова; розвивати логічне мислення, мовлення, стійку увагу, емоції, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник. ... Читати далі » |
„ТРИЧІ МЕНІ ЯВЛЯЛАСЯ ЛЮБОВ...”Мета: спробувати пояснити через духовний світ та спогади про кохання життєву основу інтимної лірики поета, що став в один ряд зі світовими геніями; розвивати й виховувати красу взаємин, любов до слова поетичного, що лине із закоханого серця Франкового. Музика. Грамзапис пісні „Ой ти, дівчино, з горіха зерня...", „Віють вітри...", „Тече вода в синє море...", твори Ф. Шопена, И. Баха, Л. Бетховена, П. Чайковського, В. Моцарта, Г. Свирилова, Є. Доги. ХІД УРОКУ: ... Читати далі » |
Українська мова. 10 клас. |
Вони серйозніші й доросліші за
хлопців-однолітків. Хоча... можуть
підстерегти о сьомій ранку, коли
виходжу з дому, й випитувати, де, в якій аптеці можна придбати «чарівний засіб» від веснянок.
Саме в них якось на уроці запитав: — А що таке кохання?.. Захоплення можна вважати коханням? Першою зважилась Марійка, та, з веснянками. — Захоплюватися можна, не закохуючись. Молодець Марійка, розумниця! Невже не знайду для тебе слів, щоб переконати: ти гарна, навіть з веснянками, гарна вже одним своїм шістнадцятиліттям. —
Чи
можна стати щасливою, якщо не маєш привабливої
зовнішності? — запитую —
Ніколи! категорично відповідає Марійка. —
В житті по-різному буває,— вважає Наталка. ... Читати далі » |
Друзья — А что ты здесь делаешь, бедняжка? — спросила, в свою очередь, Обезьянка. — Это очень печальная история,— ответила Белочка.— Я жила на высоком дереве в большом лесу. У меня было много друзей. Однажды я сильно простудилась.Мои друзья не оставили меня в беде. Они приносили мне мед, молоко и орехи. С помощью друзей я очень быстро поправилась. Однажды ночью ко мне в дом постучал Еж. Лил сильный дождь, было очень холодно, и Еж попросил меня пустить его переночевать. Я ему отказала. Тогда,— продолжала Белочка,— он попросил у меня немного орехов. И, хотя у меня было много вкусных орехов, я ему опять отказала. Так Еж и ушел ни с чем. Я легла спать, а на следующий день проснулась не в своей кровати, а в этом ужасном лесу. Видно, меня наказала Волшебница за жадность. — Да, это правда очень грустная история,— сказала Обезьянка,— Ну ладно, теперь нам с тобой пора подумать, как отсюда выбраться. — Не знаю,— ответила Белочка,— Пойдем вместе. Вдвоем будет веселее. И Обезьянка с Белочкой побрели вдоль длинного ряда кустов. Шли они долго, наконец устали и присели отдохнуть. Вдруг Белочка вскочила и закричала: — Смотри, что там белое впереди?
...
Читати далі »
|
Одного морозяного ранку зліпила дітвора Снігову Бабу. Коли вона була вже готова, дівчатка принесли ніс-морквину, відерце-шапку. Хлопчики знайшли два круглі камінчики-оченята. Ох і гарною ж вийшла Снігова Баба! Почали діти бавитися навколо неї, та так захопилися, що й не помітили, як Баба ожила... — І мені весело! — бадьоро вигукнула вона, і почала кумедно витанцьовувати, запрошуючи ... Читати далі » |